Otolaryngologia – zabiegi -

Otolaryngologia – zabiegi

Oferta

PODCIĘCIE / NACIĘCIE WĘDZIDEŁKA WARGI GÓRNEJ LUB DOLNEJ - czasami zdarza się, że wędzidełko podwargowe jest za krótkie, przerośnięte lub umiejscowione nie w tym miejscu. Wady anatomiczne wędzidełka mogą powodować stany zapalne jamy ustnej, cofanie się dziąseł, rozchwianie zębów oraz wady wymowy (trudności z wymawianiem głosek przedniojęzykowych). Aby temu zapobiec konieczne jest wykonanie zabiegu podcięcia / nacięcia wędzidełka wargi górnej lub dolnej. Zabieg trwa krótko, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Gojenie w znakomitej ilości przypadków przebiega bez żadnych problemów.

PODCIĘCIE WĘDZIDEŁKA JĘZYKA - wędzidełko podjęzykowe umożliwia prawidłową ruchomość języka w jamie ustnej oraz poprawne wymawianie określonych głosek. Wędzidełko, jeśli jest za krótkie, może powodować wady zgryzu, ślinotok oraz poważne wady wymowy (źle wymawiane głoski wymagające uniesienia języka do góry). Zabieg trwa krótko, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Gojenie w znakomitej ilości przypadków przebiega bez żadnych problemów.

TOALETA USZU Z VIDEOOTOSKOPIĄ - woskowina jest naturalną wydzieliną gruczołów przewodu słuchowego spełniającą określone zadania: natłuszcza i nawilża przewód słuchowy, absorbuje cząsteczki kurzu i brudu, zapobiega rozwojowi infekcji bakteryjnych lub grzybiczych. Ilość wydzielanej woskowiny jest cechą osobniczą - u niektórych osób jest jej w nadmiarze. Zalegająca woskowina może powodować nieprzyjemne dolegliwości: uczucie zatkania ucha, szumy, ból, pogorszenie słuchu. W takiej sytuacji wskazane jest fachowe usunięcie woskowiny w gabinecie lekarskim. Nie zaleca się samodzielnego, zwłaszcza mechanicznego, usuwania woskowiny ze względu na niebezpieczeństwa z tym związane. Specjalna końcówka videootoskopu umożliwia oglądanie podczas badania powiększonego obrazu ucha na monitorze.