Sklep -

Integracja sensoryczna

Sklep

Proces INTEGRACJI SENSORYCZNEJ stanowi podstawę do kształtowania się prawidłowych reakcji na otaczający świat.
Właściwa stymulacja mózgu przez bodźce sensoryczne jest szczególnie ważna we wczesnym okresie rozwoju człowieka, gdyż mózg małego dziecka ma największą gotowość do zmian i modyfikacji.
Stymulacja sensoryczna i motoryczna aktywność podczas wczesnego dzieciństwa przygotowuje procesy mózgowe na resztę życia. Może mieć nawet wpływ na szybkość uczenia się, umiejętność pisania i czytania, zdolności językowe.
W tym celu wykorzystuje się artykuły wspierające rozwój dzieci. Są niezastąpioną pomocą w każdym profesjonalnym gabinecie terapeutycznym i rehabilitacyjnym.
Wiele z oferowanych produktów można stosować także w domach, gdyż wpierają funkcjonowanie ludzkiego organizmu min.: koordynację ciała, równowagę, poprawiają czucie i ukrwienie, wzmacniają mięśnie.


Można u nas zakupić następujące produkty w atrakcyjnych cenach. Prosimy o kontakt z rejestracją.

Ser z myszkami
Integracja sensoryczna
Zabawka sensoryczna, zapewniająca wrażenia dotykowe.
Rozciągliwa, żółta kostka "szwajcarskiego sera" zawiera parę elastycznych, wesołych myszek.
Znajduje zastosowanie:
– antystresowe
– podczas terapii ręki
– w doskonaleniu zdolności manualnych.
Wymiary ok. 5 cm.

Dmuchajka logopedyczna
Integracja sensoryczna
Niezastąpiona pomoc podczas zajęć logopedycznych.
Ułatwia kontrolowanie oddechu, wydłużanie fazy wydechowej. Umożliwia ustalenie prawidłowego toru oddechowego. Ponadto jest wspaniałym sposobem na rozwinięcie umiejętności koncentracji i cierpliwości.
W zestawie: dmuchajka (zwana też dmuchawką), oraz 2 piłeczki styropianowe.

Piłka gniotek w siatce
Integracja sensoryczna
To wyjątkowa zabawka - w gumowej, elastycznej piłeczce znajduje się specjalny żel. Po ściśnięciu gniotka z pomiędzy oczek siatki wyskakują kolorowe baloniki, wyglądem przypominające winogrona.
Kolejnymi ciekawostkami jest to że:
– baloniki mają zupełnie inny kolor niż piłka gniotek Squeezy
– są delikatnie chłodniejsze od temperatury ciała
– można używać do masażu.

Bańki dotykowe
Integracja sensoryczna
Podczas terapii sensorycznej można wykorzystać bańki dotykowe, które nie pękają pod wpływem dotyku, a więc można je łapać, organizując różnego rodzaju gry i zabawy. Zabawa z bańkami może być elementem terapii dotykowej, w trakcie której dzieci uczą się poznawać nowe kształty i nową strukturę, dotykając powierzchni złapanych w trakcie zabawy baniek.
Samo dmuchanie baniek dotykowych może być także elementem terapii logopedycznej, ponieważ to zadanie wymaga odpowiedniego ułożenia ust i aparatu mowy, niezbędnego podczas terapii dzieci z zaburzeniami wymowy. Bańki mogą być stosowane przez terapeutów integracji sensorycznej, ale świetnie sprawdzą się także podczas zabawy na podwórku lub szkolnym boisku

Kolczasty długopis z nakładką
Integracja sensoryczna
Długopis z silikonowymi wypustkami i nakładką C.L.A.W średnią.
Wypustki przypominają silikonowe kolce - są na tyle miękkie, aby nie sprawiać dyskomfortu, a na tyle wyczuwalne, aby dostarczyć zaskakujących wrażeń dotykowych.
Nakładka ułatwia dzieciom naukę prawidłowego chwytu.

Klocki dotykowe
Integracja sensoryczna
To gra zmysłowa polegająca na znalezieniu par wśród klocków o różnej powierzchni np. gładkiej, korkowej, chropowatej.
Kolejnym etapem - utrudnieniem może być zakrycie oczu dziecka opaską.
Klocki pomagają w rozwijaniu zmysłu dotyku.

Loteryjka obrazkowa
Integracja sensoryczna
„Loteryjka obrazkowa” to gra dla przedszkolaków. Jej uczestnicy uczą się wymowy poprzez zabawę, ćwicząc dodatkowo pamięć wzrokową i słuchową, spostrzeganie, koncentrację uwagi i myślenie. „Loteryjka obrazkowa” to znakomita pomoc w ćwiczeniach logopedycznych z dziećmi.
Wiek: 5+

Piasek kinetyczny 1 kg
Integracja sensoryczna
Piasek kinetyczny to produkt często wykorzystywany w terapii mającej na celu poprawę zdolności manualnych dzieci oraz ich wyobraźni kreatywnej. W trakcie terapii integracji sensorycznej jest wykorzystywany przede wszystkim w trakcie terapii rąk i dłoni, wspomagając ich koordynację. Piasek kinetyczny został wyprodukowany przy użyciu nowoczesnej technologii, dzięki czemu posiada właściwość ciągle poruszającej się masy. Wykonany w 98 procentach z czystego piasku, a w pozostałych 2 procentach z nietoksycznego polimeru wiążącego drobinki piasku, jest w pełni bezpieczny także dla najmłodszych uczestników zajęć.
Jest doskonały do terapii ręki. Rozwija system dotykowy, zdolności manualne i kreatywność.
Zabawa piaskiem kinetycznym wpływa relaksująco, wręcz hipnotyzująco.

Karty emocje
Integracja sensoryczna
W pudełku znajdują się dwa zestawy kart ze zdjęciami ludzi, którzy okazują różne emocje, na przykład: radość, zadowolenie, spokój, gniew, strach, zaskoczenie, wstyd, smutek.
W czasie zabawy kartami dzieci mogą nazywać różne emocje i wskazywać elementy (takie jak wyraz twarzy, spojrzenie, układ warg i brwi, gesty i ruch ciała), za pomocą których można rozpoznać poszczególne stany emocjonalne u siebie i innych.

Buźki. Zabawa logopedyczna
Integracja sensoryczna
2 talie kart (po 48 szt) w plastikowym pudełku.
Na każdej karcie znajduje się polecenie - ćwiczenie logopedyczne.
Doskonała pomoc w profesjonalnym gabinecie logopedycznym, a także zabawa w: przedszkolu, domu, podróży.

Powiedz mi co odczuwasz.
Ćwiczenia dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, z afazją oraz dla dzieci dwujęzycznych

Integracja sensoryczna
Jest to seria obrazków, które pozwolą dzieciom poznać podstawowe emocje i uczucia - radość, smutek i złość, a także nauczyć się o nich mówić.
Autor: Jagoda Cieszyńska.
Wydanie: 2008 r.
Ilość stron: 48.

Trening słuchu. Ćwiczenia rozwijające percepcję słuchową u dzieci
Integracja sensoryczna
Proponowana pozycja jest zbiorem ponad 200 zabaw kształtujących percepcję słuchową w zakresie wszystkich jej funkcji, pogrupowanych tematycznie, uwzględniających stopniowanie trudności.
Przeznaczone są one dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Mogą być realizowane jako cykl zajęć prowadzonych systematycznie w trakcie roku szkolnego lub wybiórczo, z uwzględnieniem wieku dzieci i ich umiejętności w zakresie percepcji słuchowej.
Książka zawiera opisy zabaw, ilustracje, rebusy, kolorowe gry potrzebne do ich przeprowadzenia oraz materiał dźwiękowy.
Ilość pomocy przeznaczona jest dla 12-osobowej grupy, jednak ćwiczenia z łatwością można dostosować do mniejszej lub większej liczby dzieci.
Adresatem książki są nauczyciele nauczania zintegrowanego i klas integracyjnych, logopedzi, terapeuci oraz rodzice pracujący z dziećmi, które mają trudności w nabywaniu umiejętności w zakresie rozwoju mowy, czytania i pisania.
Autor: Joanna Graban, Romana Sprawka.

Co po czym
Integracja sensoryczna
Zestaw zawiera 12 edukacyjnych historyjek obrazkowych na grubych, foliowanych kartach w formacie A4.
Układanie i czytanie wierszowanych historyjek to doskonała zabawa, która jednocześnie wspiera rozwój dzieci:
– kształtuje myślenie przyczynowo-skutkowe,
– wzbogaca słownictwo i rozwija mowę,
– uczy spostrzegawczości.
Historyjki są tak opracowane, aby niosły ze sobą dla dziecka dodatkowe wartości poznawcze, a wierszyki, oprócz opisywania poszczególnych obrazków, mają jeszcze dodatkowe funkcje edukacyjne związane z rytmem i rymem.
Autor: Witold Szwajkowski, Elżbieta Szwajkowska.
Wydanie: 2015 r.
Ilość stron: 48


Artykuły na zamówienie

Termoforek - woreczek sensoryczny z pestek wiśni
Integracja sensoryczna
Woreczek sensoryczny może być stosowany w terapii integracji sensorycznej. Uszyty z naturalnej bawełny, wypełniony w pełni naturalnymi, oczyszczonymi pestkami wiśni, stanowi doskonałe urozmaicenie podczas zajęć z terapeutą integracji sensorycznej.
Może być wykorzystywany do ćwiczenia koordynacji ruchów ciała dziecka oraz kształtowania odpowiednich reakcji ruchowych. Świetnie sprawdza się podczas zajęć ruchowych, także tych mających na celu wspomaganie terapii proprioceptywnej. Woreczek sensoryczny stosuje się także do masażu, a po podgrzaniu w kuchence mikrofalowej spełnia on funkcję suchego termoforu, idealnego do przeciwdziałania bólom menstruacyjnym.
Na zimo może być wykorzystywany jako okład w bólach migrenowych, stłuczeniach oraz urazach głowy.
* idealny na zimne dni
* naturalny i bezpieczny dla niemowląt
* do masażu sensorycznego zimno-ciepło.

– materiał: zdejmowana poszewka 100 % bawełna
– waga ok. 200 g
– rozmiar: 15 x 20 cm.
Zalecane pranie ręczne lub mechaniczne w 40 C°.

Woreczki gimnastyczne komplet 4 szt.
Integracja sensoryczna
Woreczki obciążeniowe to artykuły do integracji sensorycznej o wyjątkowo wszechstronnym zastosowaniu. Komplet czterech woreczków wypełnionych materiałem obojętnym dla alergików to doskonałe uzupełnienie zajęć prowadzonych w ramach terapii sensorycznej, stymulujących rozwój ruchowy oraz umiejętności adaptacyjne dzieci w każdym wieku.
Używanie woreczków obciążeniowych może zalecić terapeuta integracji sensorycznej, ale mogą także być stosowane pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego podczas zajęć korekcyjnych.
Wprowadzenie ćwiczeń z woreczkami stanowi efektywne wsparcie działań terapeutycznych dla dzieci z zaburzeniami koncentracji i nadpobudliwością, a także ciekawe urozmaicenie lekcji w-f dla ich rówieśników i świetną zabawę dla całej grupy.
Mają wszechstronne zastosowanie:
– w szkołach, przedszkolach, salach zabaw, gabinetach terapeutycznych - urozmaicają zajęcia wf,
– integracji sensorycznej, korektywy,
– materiał: wytrzymała tkanina bawełniana,
– kolory: żółty, czerwony, zielony, granatowy,
– wypełnienie: żwirek naturalny (obojętny dla alergików), lub kuleczki szklane,
– rozmiar: ok. 12 x 12 cm,
– waga: ok. 150 g.

Szarfy gimnastyczne
Integracja sensoryczna
Szarfy gimnastyczne, oferowane przez sklep z artykułami integracji sensorycznej, to idealny produkt, dzięki któremu można zorganizować zajęcia ruchowe. Dzięki ich zastosowaniu zajęcia terapii integracji sensorycznej przestają być nudne i stają się dla dzieci dobrą zabawą. Szarfy gimnastyczne są uszyte z grubej bawełny dobrej jakości, dzięki czemu świetnie sprawdzają się podczas zabaw takich jak przeciąganie liny, budowanie toru przeszkód do pokonania w jak najkrótszym czasie oraz wyznaczenia linii mety podczas wyścigu w workach. Szarfy mają nasycone odcienie żółty, czerwony, zielony i granatowy, dzięki czemu dodatkowo stymulują także reakcje na bodźce wzorkowe, niezmiernie ważne w terapii integracji sensorycznej.
W komplecie - 4 szt.
Rozmiar uniwersalny: 5 x 95 cm.
Materiał: dobra jakość - gruba bawełna.
Nasycone kolory: żółty, czerwony, zielony, granatowy.

Szarfy sensoryczne
Integracja sensoryczna
Kolorowe szarfy sensoryczne to produkt polecany wszystkim terapeutom integracji sensorycznej, którzy chcą urozmaicić prowadzone przez siebie zajęcia. Szarfy są kolorowe, dzięki czemu stymulują reakcje dzieci na bodźce wzrokowe, a przy ich użyciu można zorganizować gry i zabawy, które sprawiają dzieciom frajdę i pomagają ćwiczyć koordynację ruchową. Zabawy z przeciąganiem szarf w grupach, tory przeszkód i inne gry ruchowe sprawiają, że dzieci z zaburzeniami rozwoju mają okazję popracować nad reakcjami , a także wyciszyć się po całym dniu zajęć w szkole. Kolorowe szarfy sensoryczne są uszyte z materiałów o zróżnicowanej strukturze: gładkiego tiulu, miękkiego aksamitu, bawełny, atłasu gładkiego i prążkowanego, a także szorstkiej taśmy, dzięki czemu pomagają stymulować receptory czuciowe.
Wykonane z materiałów o różnorodnej strukturze: gładki tiul, miękki aksamit, bawełna, atłas gładki i prążkowany, zaś taśma złota jest szorstka.
Rozmiar uniwersalny: ok. 5 x 95 cm.

Taśma sensoryczna
Integracja sensoryczna
Zielona taśma sensoryczna z pewnością przypadnie do gustu wszystkim dzieciom biorącym udział w zajęciach sportowych, korekcyjnych oraz terapeutycznych. Taśma to jeden z najważniejszych artykułów terapii sensorycznej, a jej stosowanie wspomaga stymulowanie układu czucia głębokiego oraz układu prioreceptywnego. Taśma została uszyta z grubego, niezwykle elastycznego materiału, który świetnie sprawdza się podczas zajęć terapii integracji sensorycznej. Duże rozmiary taśmy sprawiają, że może być używana do zabawy w parach lub przez jedno dziecko. Dziecko może bawić się rozciągając taśmę siedząc na krześle, stojąc na podłodze lub w pozycji leżącej, w parach może być ona wykorzystana także do ćwiczenia równowagi i koordynacji ruchowej. Intensywnie zielony kolor szarfy sprzyja stymulacji wzroku, co ma duże znaczenie dla dzieci z różnego rodzaju zaburzeniami rozwoju.
Taśma wykonana z bardzo elastycznego, grubego materiału.
* zapewnia stymulację czucia głębokiego
* niezliczona ilość zabaw w: domu, gabinecie, przedszkolu
* możliwość rozciągania przez jedno dziecko lub zabawy w parach.
Wymiary: szer. ok. 40 cm x obwód 150 cm.
Zalecane pranie ręczne lub mechaniczne w 40 C°.

Worek duszek
Integracja sensoryczna
Elastyczny worek do terapii sensorycznej, zwany także rozciągliwym duszkiem, to produkt stosowany w celu stymulacji układu prioreceptywnego dziecka.
Regularne stosowanie duszka pozwala dziecku na wykształcenie lepszej świadomości czucia własnego ciała, co ma szczególne znaczenie dla maluchów z zaburzeniami rozwoju takimi jak autyzm. Dzięki mocnemu naciskowi, jaki worek wywiera na ciało, możliwe jest ograniczenie zachowań autostymulacyjnych u dziecka, a w efekcie polepszenie jego koncentracji oraz wykształcenie lepszej koordynacji ruchowej.
Worek uszyty jest z rozciągliwej tkaniny, która umożliwia stosowanie go przez dzieci o różnym wzroście. Na życzenie można zamówić worek w różnych rozmiarach.
– zapewnia stymulację układu proprioceptywnego,
– wykonany z bardzo elastycznej tkaniny,
– zapinany na suwak.
Dostępny na zamówienie.
Na życzenie istnieje możliwość zaszycia otworu na głowę.

Standardowe rozmiary:

rozmiar długość (cm) szerokość (cm)
XS 85 68
S 100 68
M 120 71
L 145 71

Kołnierz Wąż
Integracja sensoryczna
Kołnierz obciążeniowy stosowany na ramiona to produkt polecany dzieciom z zaburzeniami rozwoju takimi jak nadpobudliwość i trudności z koncentracją.
Jego stosowanie najczęściej zaleca terapeuta integracji sensorycznej, który za każdym razem pomaga dobrać odpowiednią wagę kołnierza do masy dziecka, a także rodzaju jego zaburzeń i etapu terapii, na którym się znajduje. Wypełnienie kołnierza może zostać wykonane na życzenie klienta z naturalnego żwirku lub małych, szklanych kuleczek.
Regularne noszenie kołnierza obciążeniowego przynosi ulgę dzieciom, które mają problemy z właściwym przetwarzaniem bodźców, ogólną koordynacją ruchową, a także trudności związane z nadmierną pobudliwością.
– materiał: miękki plusz z wypustkami i gruba bawełna,
– kolor: zielony, spód szary,
– wypełnienie: żwirek naturalny, owalny (obojętny dla alegrików), lub kuleczki szklane,
– rozmiar dziecięcy uniwersalny: szerokość ok. 33 cm,
– waga wg zaleceń terapeutycznych.
Obciążenie maksymalne tego rozmiaru to 1,2 kg.
Zalecane pranie ręczne w 30 st. C. bez płynu zmiękczającego.
Możliwa realizacja indywidualnych wymiarów i większego obciążenia.

Poduszka obciążeniowa 25x40 cm, plusz niebieski
25 x 40 cm
Integracja sensoryczna
Poduszka obciążeniowa to jeden z najczęściej stosowanych artykułów integracji sensorycznej. Poduszka umieszczona na kolanach dziecka stymuluje czucie głębokie i układ prioreceptywny, pozwalając na kształtowanie prawidłowych reakcji na bodźce.
Poduszka została wykonana z eleganckiego i przyjemnego w dotyku pluszu i w miłym dla oka, niebieskim kolorze. Jednolita barwa sprawia, że poduszka może być używana przez dzieci z zaburzeniami koncentracji i nadpobudliwością, ponieważ nie dostarcza dodatkowych, zbędnych bodźców.
Przed zastosowaniem poduszki obciążeniowej warto skontaktować się z terapeutą integracji sensorycznej, który w zależności od etapu rozwoju dziecka pomoże ustalić jej prawidłową wagę, z reguły nie przekraczającą 10 % masy dziecka.

Zastosowanie:
– położona na kolanach dziecka pomaga podczas zajęć wymagających koncentracji uwagi np. jedzenie, odrabianie lekcji, zajęcia manualne i językowe, wizyty u znajomych, w kinie,
– zabawy i ćwiczenia w domu,
– dociążenie nóg.
Produkty obciążeniowe stymulują czucie głębokie (układ proprioceptywny), niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka.
Dzięki swoim właściwościom normalizują układ nerwowy, wyciszają, rozluźniają, wzmacniają świadomość ciała i ogólną koordynację. Pomagają w utrzymaniu koncentracji, uczeniu się, zdolnościach językowych, czytaniu, pisaniu.

Waga produktów obciążeniowych powinna być dobrana indywidualnie wg potrzeb dziecka, wagi ciała i zaleceń terapeuty.

Materiał: plusz z wypustkami + gruba bawełna.

Wytłoczone wypustki w materiale dostarczają dodatkowych bodźców sensorycznych.

– kolory: niebieski plusz + szara bawełna,
– wypełnienie: żwirek naturalny, owalny (obojętny dla alergików), lub kuleczki szklane,
– pikowana (8 cz.),
– waga wg zaleceń - zazwyczaj 10 % masy ciała,
– dla większej wytrzymałości boki zewnętrzne obszyte podwójnym szwem.
Zalecane pranie ręczne w 30 C°, bez płynu zmiękczającego.
Możliwa realizacja indywidualnych wymiarów.