Protetyk Słuchu

Mirosław Walkowiak

dyplomowany protetyk słuchu

Jestem absolwentem Uniwersytetu im A. Mickiewicza w Poznaniu wydziału Fizyki o specjalności Protetyka Słuchu.
Praktyki zawodowe odbyłem w gabinetach słuchu i szpitalach w Polsce i w Niemczech, gdzie poznałem najnowsze metody pracy oraz doskonaliłem swój warsztat.
W pracy zawodowej przechodząc przez jej kolejne poziomy, skutecznie i dokładnie poznałem wszystkie zagadnienia tej branży tj. medycyna, otoplastyka, psychoakustyka, elektronika, które skutecznie i z powodzeniem wykorzystuje w pracy z pacjentami.
Pracowałem dla kilku znanych i cenionych firm polskich i zagranicznych. Zajmowałem się nie tylko dopasowaniem aparatów słuchowych, ale również szkoleniem i nauką protetyków z zakresu doboru i programowania aparatów. Zajmowałem się również zarządzaniem i jakością pracy w wielu gabinetach słuchu na poziomie menadżera i coacha. Przeprowadziłem wiele wykładów dla Uczestników Uniwersytetu 3-ego Wieku.
Od kilkunastu lat pracuję z osobami, które mają problemy ze słuchem. Pomaganie ludziom z problemami słuchu, zarówno dzieciom jak i dorosłym, daje mi bardzo dużą satysfakcję. Cieszę się, że poprzez moją pracę mogę znacząco poprawić komfort ich życia. Wielu zadowolonych pacjentów daje mi motywację do dalszej pracy i rozwoju zawodowego. Ciągle podnoszę swoją wiedzę szkoląc się, zgłębiając nowe rozwiązania i technologię aparatów słuchowych.
W wolnych chwilach rozwijam swoje hobby, którym jest jazda na motocyklu i aktywny sportowy wypoczynek z rodziną połączony ze zwiedzaniem nowych miejsc w kraju i zagranicą.